Rychlý kontakt: +420 773 114 421 |             prodej@autoklicecz.cz

Odblokování i deaktivace imobilizéru

Imobilizéry slouží jako ochrana vozidla před neoprávněným užitím, ale problémy mohou činit i oprávněným majitelům. Pokud je potřeba vyměnit budíky, řídící jednotku či krabičku imobilizéru, může po vás váš vůz požadovat kód imobilizéru, bez kterého často nejdou zmíněné opravy provést. V naší dílně AutoklíčeCZ v Říčanech u Prahy vám na počkání tento kód zjistíme a postaráme se i o další práce na vašem voze.

Co je to imobilizér?

Imobilizéry jsou již standardní výbavou všech vozidel. Jedná se o elektronické zařízení spojené s řídícím počítačem, který má na starosti ovládání celého systému. Primárně brání nastartování automobilu bez originálního klíče, který do imobilizéru vysílá unikátní kód potřebný právě pro nastartování či zmíněné změny a úpravy řídící jednotky a další součástek.

Nastavení a opravy imobilizéru

Nemusíte zoufat, pokud ztratíte originální klíč od svého vozu. Nejenže vám vytvoříme nový klíč, ale spárujeme ho též s imobilizérem ve vašem voze. Druhou nejčastější činností, kterou u imobilizéru provádíme, je oprava jednotky a nové propojení kabelového vedení. Jak poznáte, že imobilizér nefunguje jak má? Rozsvítí se vám na palubní desce ikona žlutého klíčku nebo vůz nelze nastartovat a svítí červená kontrolka.

Zrušení či deaktivace imobilizéru

Pokud imobilizér nelze opravit, nebo by byla jeho oprava finančně velmi náročná, můžeme ho na přání zákazníka deaktivovat. Zrušení funkce imobilizéru provádíme na všech vozech (Fabia, Peugeot, Renault a další).

Co budeme k opravě či nastavení imobilizéru potřebovat?

Jelikož je imobilizér napojen na řídící počítač, který ovlivňuje chod vozu, bude nutné do našich dílen přistavit celý vůz. Dále potřebujeme doklady pro ověření vlastníka vozu a pokud je to možné, tak i originální klíč.

Diagnostika imobilizéru probíhá od několika minut do hodiny a samotná oprava záleží na poškození, kdy naši mechanici věnují opravě několik hodin až dní. O podrobnostech oprav vás budeme informovat dle vyhodnocení diagnostiky.

Cena se pohybuje přibližně od 1 000 Kč až po 10 000 Kč,v případě nápravy po neodborném zacházení se může částka vyšplhat do řádu desetitisíců.

Pro domluvení termínu opravy či zjištění dalších informací nás neváhejte kontaktovat.

Kategorie